Croiți cărări drepte! – Austria, Krems, 3 octombrie, 2019

Întăriţi-vă, dar, mâinile obosite şi genunchii slăbănogiţi;
croiţi cărări drepte cu picioarele voastre,
pentru ca cel ce şchioapătă să nu se abată din cale, ci mai degrabă să fie vindecat.
Urmăriţi pacea cu toţi şi sfinţirea, fără de care nimeni nu va vedea pe Domnul.
(Evrei 12:12-14)

5 gânduri despre “Croiți cărări drepte! – Austria, Krems, 3 octombrie, 2019

  1. Domnul sa te binecuvinteze frate Aurel, am avut trezire in viata prin ascultarea mesajelor dumneavoatra. Sunt f ocupata ,avand trei copii mici dar imi fac timp sa ascut toate predicile care imi ajung pe mail si nu numai. Multumesc Domnului pt dragostea Lui nemarginita , astept cu bucurie sa vina sa ne ia la El !

  2. Pace. Nu veniți și în Germania cumva. A-și vrea mult sa veniți la Biserica noastră din Ingolstat. Domnul sa va binecuvanteze

  3. Pace frate Aurel Gheorghe. A-și vrea sa întreb oare în Germania nu veniți. Ar fi o mare bucurie sa va vad în biserica noastră. Domnul sa va binecuvanteze.

  4. Binecuvântat să fie Dumnezeu Tatăl Domnului nostru Isus Hristos și Tatăl nostru care ne-a binecuvântat cu o „Trâmbița” care nu este falsa ca alte Trâmbițe! Eu personal îmi găsesc plăcerea în Legea Domnului Iisus Hristos prin Cuvântul inspirat și cu o Claritate Divină! Mă rog pentru toți care Lucrați în Ogorul Evangheliei Lui Iisus Hristos Domnul , sa va binecuvânteze Dumnezeu cu liniște sufleteasca, Înțelepciune de Sus, Călăuzirea Duhului sfânt și mult Har de la Dumnezeu! Maranatha!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s